O mały włos nie pojechałby na spotkanie z Prezesem Wakacje.pl S.A., bo… miał kolokwium.

Bartek Niespodziany jako 21-letni student Politechniki założył spółkę, która w tej chwili jest jednym z największych marketplace pozwalających rezerwować miejsca na parkingach lotniskowych w Polsce, właśnie sprzedał ją do Wakacje.pl.

Wakacje.pl S.A., należące do spółki Wirtualna Polska Holding, nabyły serwis pośredniczący w rezerwacji miejsc parkingowych przy największych portach lotniczych w Polsce – Parklot.pl. W ten sposób Wakacje.pl poszerzają swoje portfolio.

Parklot.pl to funkcjonujący od września 2016 r. marketplace pozwalający dokonać rezerwacji miejsc na prawie 50 parkingach przy głównych lotniskach w Polsce. Założycielem i prezesem spółki jest Bartłomiej Niespodziany, który rozpoczął projekt jeszcze w czasie studiów na Politechnice Warszawskiej. Dziś, serwis Parklot może pochwalić się największą liczbą użytkowników w swojej kategorii.

Zakup marki Parklot.pl doskonale wpisuje się w strategię Wakacje.pl opartą o stałe porzerzenie oferty produktowej dostępnej dla naszych klientów zarówno w kanale internetowym, jak i w sieci franczyzowej– powiedział Dariusz Górzny Prezes Zarządu Wakacje.pl. –Cieszę się, że do zespołu Wakacje.pl dołącza młody, sprawny manager w osobie Bartłomieja Niespodzianego, który będzie kontynuował rozwój stworzonego przez siebie biznesu, wykorzystując potencjał i wsparcie marki Wakacje.pl.

Zespół Parklot zajmie się obsługą całości produktu parkingowego Wakacje.pl. Witryna www.parklot.pl będzie funkcjonowała w dotychczasowej formie.

– Jestem dumny, że dołączamy do Wakacje.pl, najlepszej w Polsce marki w segmencie internetowych multiagentów turystycznych– dodał Bartłomiej Niespodziany, założyciel Parklot.pl. – Jest to dla nas nieoceniona szansa na udział w tworzeniu dynamicznie rozwijającego się rynku, a także korzystanie z unikatowego know-how wypracowanego przez 20 lat działalności Wakacje.pl.

Współpracowałem z Bartkiem praktycznie od powstania Parklotu, i było dla mnie jasne że to nietypowy founder i nietypowy startup – mówi Michał Kulka, Prezes Gakko Advisory, firmy doradczej obsługującej transakcję. Zerowa praktycznie inwestycja, paranoiczne wręcz podejście do optymalizacji i automatyzacji, dojrzałe rozumienie rynku – to cechy niespotykane u tak młodego człowieka. Ten exit z pewnością zmieni życie Bartka. Dla Gakko Advisory to nie pierwsza i nie największa transakcja jaką prowadziliśmy, ale z całą pewnością najciekawsza i taka, którą zawsze będę wspominał z emocjami.

Inwestycja Wakacje.pl S.A. to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju segmentu turystycznego spółki WP Holding. Należą do niego wyspecjalizowane w turystyce zagranicznej marki Wakacje.pl i My Travel oraz w turystyce krajowej Nocowanie.pl i Eholiday.pl. WPH jest również mniejszościowym udziałowcem spółki eSky.pl S.A.

Michał Kulka

About Michał Kulka