TalentMedia to spółka założona przez Krystiana Botko i Piotra Tytka. Obaj z solidnym doświadczeniem korporacyjnym (Google, Maspex, Hasbro) w obszarze marketingu w 2015 roku zdecydowali się na porzucenie dynamicznych karier i zaryzykowali. W ciągu roku stworzyli jednego z najważniejszych graczy na rynku reklamy video i influencerów – TalentMedia.

Biznes rósł szybko i jego początkowe potrzeby kapitałowe zapewnił business angel. Po niecałym roku okazało się, że aby wykorzystać potencjał jaki stał przed spółką a którego nie był w stanie sfinansować dotychczasowy inwestor konieczne są zmiany. To okres w którym Krystian i Piotr zaprosili do współpracy GAKKO Advisory.

GAKKO wsparło TalentMedia w całym procesie analizy możliwości rynkowych w zakresie inwestycyjnym, ułożeniem struktury inwestycji, negocjacjach zarówno z dotychczasowym inwestorem jak i nowym. Przeprowadziliśmy w spółce MBO wraz z obsługą jego finansowania. Doradzaliśmy spółce w całym procesie inwestycyjnym, którego finałem było wejście Talent Media do grupy MCP. W transakcji spółka zależna MCP – The Digitals kupiła udziały w TalentMedia, i jednocześnie objęła nowo wyemitowane udziały stając się 51% udziałowcem.

Michał Kulka

About Michał Kulka